Tips voor het plaatsen van dubbel glas

Dubbel glas kan enorm schelen in de maandelijkse stookkosten, zeker in de koude wintermaanden. Daarnaast kan de tocht die nog wel eens door enkel glas komt ook gewoon erg vervelend zijn. Vandaar dat in dit artikel stap voor stap wordt behandeld hoe je dubbel glas kan plaatsen.

Stap 1: De voorbereiding

  • Glas plaatsen kan erg gevaarlijk zijn, daarom is het belangrijk met handschoenen te werken.
  • Om het dubbel glas te kunnen plaatsen moet je de bestaande glaslatten weghalen en het aanwezige condensprofiel losschroeven. Deze laatste is niet meer nodig bij dubbelglas.
  • Vervolgens kan de kitverbinding van het huidige glas worden losgesneden, zodat het oude glas verwijderd kan worden.
  • Daarna zullen alle kitresten verwijderd moeten worden en de ondergrond goed schoongemaakt moeten worden.

Stap 2: Het plaatsen van het dubbel glas

  • Om de glaslatten goed te laten doorlopen is het van belang deze op maat te zagen.
  • Vervolgens plak je het meegeleverde glasband op ongeveer 6 mm onder de rand in de sponning. Hierdoor blijft de kitvoeg vrij.
  • Het glasband dient ook geplaatst te worden op de glaslatten.
  • Vervolgens kan de ruit in het kozijn geplaatst worden.
  • Ter ondersteuning van het dubbel glas zet je de meegeleverde blokjes onder het glas op 25 cm van de hoeken.
  • Let er bij het plaatsen van het dubbel glas op dat deze goed verdeeld wordt neergezet.

Stap 3: De afwerking

  • Nadat het glas in het kozijn staat zullen de glaslatten weer tegen het dubbel glas geplaatst moeten worden.
  • Begin hierbij met de bovenste lat en zorg er bij het plaatsten voor dat de lat goed tegen de ruit aandrukt.
  • Vervolgens is de onderste lat aan de beurt. Afhankelijk van of je aan het werk bent met een vast raam of niet, is het noodzakelijk om een ontluchtingsgleuf aan te brengen voor ventilatie.
  • Dit kan je doen door blokjes meet te spijkeren wanneer je de glaslat bevestigd. Wanneer een raam plaatst dat kan draaien, kan het zijn dat dit niet mogelijk is.
  • In dit geval dien je een opdeklat te gebruiken. Het is dan wel belangrijk om er voor te zorgen dat de verstekken goed dicht gekit zijn.
  • Als laatste zijn de verticale latten aan de beurt. Deze latten zullen op maat gezaagd moeten worden en voorzien worden van glasband.
  • Als alle deklatten geplaatst zijn kunnen de verbindingen goed afgekit worden.
  • De kitvoeg zal je vervolgens weer van binnen en van buiten moeten afwerken met een elastische kit (siliconen, thiokol of acryl).
  • De restanten kan je verwijderen met een plammuurmes.