Kabels in muur frezen
Uit Klusopedia
Inhoud |
Met een frees kabels wegwerken in de muur
| |
Moeilijke klus: vereist kluservaring! |
De aansluitende bedrading kun je echter beter aan een elektricien overlaten.
Stap voor stap bedrading in pleister- of stucwerk muur frezen
| |
1. Sleuf inkerven in de muur
- Kerf de randen van de sleuf in de muur met een sleufbeitel en een moker.
- Wanneer de randen van de sleuf eenmaal zijn ingekerfd is het kabelkanaal relatief eenvoudig met een sleufbeitel en een moker in de muur te slaan.
2. Met een freesmachine frezen
- Met een freesmachine gaat het sneller. Bij automatische afzuiging blijft de stofontwikkeling binnen de perken.
- Zulke freesmachines zijn tegen een kleine prijsje te huur.
3. Haaknagels plaatsen en plamuren
- Met haaknagels op enige afstand van elkaar zet je de leiding vast en smeer je de sleuf weer dicht met muur- en plafondpleister.
- Men plamuurt daarbij niet over de haaknagels (L-vormige haken) heen, maar trekt die er eerst uit met een geschikte tang.
4. Netjes afstrijken met pleister
- Het maakt niet uit of je een pvc-buis of een kabel hebt aangelegd, de muur wordt tenslotte met pleister gevuld en glad gestreken.
- Zie hiervoor de klussen wand stuken, plamuren of wand repareren.
<google uid="C05" />
Tips van klussers
- In sommige gevallen, bijvoorbeeld als de muur heel hard is, kun je ook platte kabels aanleggen. Die worden met speciaal daarvoor verkrijgbare spijkers vastgezet.
- Check ook de klussen wand stuken, plamuren en wand repareren.
Benodigdheden om muur te frezen
- Potlood en duimstok (om af te tekenen)
- Moker of hamer
- Sleufbeitel of (sleuven)freesmachine
- Elektriciteitskabel
- L-vormige haken
- Tang
- Muur- en plafondpleister
- Bouwemmer
- Plamuurmes
Zie ook
<google uid="C01" /> Klussen